تاریخچه ی گرافیکی رخنه های بزرگ امنیتی داده ها

0
431
نقص امنیتی

نمایش گرافیکی نقص امنیتی داده ­ها که در سایت “Information Is Beautiful” یا (IIB) به نمایش در آمده است و شاملِ از دست رفتن ۳۰ هزار رکورد و یا حتی بیشتر می شود ، تأمل برانگیز است .

اگر در حال تلاش برای متقاعد کردن مدیریت خود برای تقویت امنیتِ سازمان جهت حفاظت در برابر نفوذ به داده­ های خود هستید ، یک اینفوگرافی تعاملی از این سایت ممکن است به شما کمک کند .

گزارش تصویری بزرگترین رخنه های امنیتی داده در جهان که با ابزارهای VIZsweet متعلق به این سایت ساخته شده است ، حاصل ترکیب داده ­هایی از DataBreaches.net و IdTheftCentre و برخی دیگر گزارش ­ها برای ایجاد یک جدول زمانی از نقص ­ها می باشد که شامل از دست رفتن ۳۰ هزار رکورد و یا حتی بیشتر می­شود. نکته جالب توجه این است که ، در حالی که نقص ­ها ناشی از انتشار تصادفی ، خطا در پیکر بندی ، برنامه های داخلی ، سرقت یا از دست رفتن کامپیوتر و رسانه یا حتی امنیت ضعیف و نسبتا قدیمی وسایل می شوند ، اکثریت و بزرگترین رخنه ها به دلیل هک کردن است .

البته بایستی اطمینان حاصل کرد که مدیران ارشد سازمان به این نکته توجه کنند که الزاما نیازی نیست تا یک سازمان بزرگ بود تا رخنه های جدی در داده ­ها اتفاق بیافتد .

(برای مشاهده ی نسخه اینتراکتیو اینجا کلیک کنید)

data breache

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

*